To drzewko zapewni Ci dużo pieniędzy. Sekret tkwi w jednym szczególe

Tylko jeden element sprawi, że ta roślina będzie przyciągać pieniądze jak magnes. 

Grubosz, czyli tak zwane drzewko szczęścia może pomóc przyciągnąć do Ciebie pieniądze. Czy jest to prawda? Najlepiej przekonać się samemu.

Dlaczego tak się uważa?

Roślinę uważa się za taką, która przynosi jednocześnie fortunę i szczęście, przynajmniej w niektórych kulturach. Jest to dobry prezent dla nowożeńców, po przeprowadzce do nowego domu lub po otwarciu swojego nowego biznesu. Tak na prawdę na każdy „nowy początek”.

Kształt liści tego kwiatu przypomina monety, a głęboki zielony kolor oznaczać ma wzrost i odnowę. To wszystko łączy się w dobra materialne dla posiadacza rośliny.

Gdzie postawić grubosz?

Najlepiej wybrać południowo-wschodni róg mieszkania. Takie są zalecenia według feng shiu oraz starożytnej chińskiej filozofii. Wierzy się też, że każdy rosnący listek na kwiecie oznacza bliski przypływ gotówki i że spotka Cię coś dobrego.

Jak dbać o drzewko szczęścia?

Nawet jeśli zapominasz o podlewaniu kwiatów czy uważasz siebie za osobę która „nie ma ręki do kwiatów” to jest to kwiat dla Ciebie. Nie trzeba o niego szczególnie dbać. Roślinka jest bardzo wytrzymała i odporna na różne warunki.

Jeśli jednak będziesz o nie należycie dbać, to na pewno przyniesie Ci szczęście i sprawi, że Twoje finanse ulegną poprawie.