Grupa krwi „0” – dlaczego jest tak wyjątkowa. Wszystko się u mnie zgadza

Grupa krwi „0” – dlaczego jest tak wyjątkowa?

Tę grupę krwi można nazwać pierwotną, mieli ją nasi przodkowie, którzy byli sprytni, drapieżni i agresywni.

Obecnie osoby z grupą krwi „0” są również sprytne, zaradne, są dobrymi przywódcami, mają dobrą umiejętność skupienia uwagi i dużo energii. Często właśnie takie osoby piastują różne ważne stanowiska.

Mimo wielu pozytywnych cech, pracowitości i wydajności osoby takie mogą być impulsywne i łatwo się denerwować. Zbyt wiele stresu, brak wystarczającej aktywności fizycznej, nieprawidłowe nawyki żywieniowe mogą powodować problemy metaboliczne m.in. otyłość, insulinooporność czy niedoczynność tarczycy.

Niestety, takie osoby mają także skłonności do niektórych chorób jak wrzody lub choroby tarczycy.

Mogą też mieć problemy z utrzymaniem prawidłowego poziomu jodu w organizmie, a to on reguluje prace hormonów tarczycy. Przez to osoby chore mogą czuć ciągłe zmęczenie, mieć nadwagę lub nawet być otyłe i też zatrzymywać płyny w ustroju.

Inną, negatywną cechą jest większa niż u innych zawartość kwasu żołądkowego, co może też prowadzić do wrzodów i innych chorób układu pokarmowego.

W Japonii od dawna wiąże się grupy krwi w cechami osobowości, czasami nawet kandydaci na jakieś stanowiska są proszeni o podanie grupy krwi na rozmowie kwalifikacyjnej. Ci z „0” postrzegani są jako skrupulatni, odpowiedzialni, skupieni i sumienni. Mówi się o nich także, że są świetnie zorganizowani i charakteryzują się dobrą zdolnością logicznego myślenia.

Lepiej też dla osób o tej grupie krwi lepiej by unikały alkoholu i kofeiny.

W tym drugim przypadku chodzi głównie o podnoszenie poziomu adrenaliny i noradrenaliny, które i tak u tych osób mogą być na wysokim poziomie. Zaleca się takim osobą również aktywność fizyczną nie tylko ze względu na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Ćwiczenia najlepiej wykonywać 3-4 razy w ciągu tygodnia.

Osoby z grupą krwi „0” powinny też unikać jedzenia w pośpiechu i podejmowania ważnych decyzji w stresie, szczególnie tych dotyczących finansów.