Przebarwienia na skórze – Jak je usunąć. Oto bardzo prosty i skuteczny sposób

Plamy starcze to pojawiające się wraz z wiekiem przebarwienia na skórze.

Najczęściej pojawiają się na odsłoniętych częściach skóry, takich jak dłonie, ręce, szyja, twarz, dzieje się tak, ponieważ są to miejsca najbardziej wystawione na działanie promieni słonecznych. Dlatego pamiętaj o używaniu kremów z filtrem UV i staraj się unikać bezpośredniego i długotrwałego narażania się na wpływ słońca, np. opalania.

Chociaż plamy starcze (jeżeli faktycznie są wynikiem starzenia, a nie zmian chorobowych) nie wpływają na nasze zdrowie, mogą wyglądać nieestetycznie. Dlatego większość osób stara się ich unikać i na całe szczęście jest na to prosty, naturalny sposób.

Należy jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny i może się zdarzyć, że u niektórych nie może przynieść zadowalających rezultatów. Zawsze warto jednak spróbować, bo w końcu nic nie tracimy.

Potrzebne będą nam tylko dwa składniki, po pierwsze, sok z cebuli.

Najlepiej jest wykonać go samemu i używać, gdy jest jeszcze świeży. Przepis jest niezwykle prosty. Wystarczy pokroić kilka cebuli i zmiksować w blenderze. Gotowe!

Drugi składnik, którego potrzebujemy to ocet jabłkowy, zapewne jest w twojej kuchni.

Po prostu wymieszaj go z sokiem z cebuli i nakładaj na przebarwienia. Pamiętaj, że wykonaną miksturę należy trzymać w lodówce, szczelnie zamkniętą, ponieważ cebula zawiera olejki, które szybko się utleniają. Zadbaj też, aby nie miała zbytniego dostępu do światła.

Zdarza się, że efekty pojawią się dopiero po kilku tygodniach regularnego stosowania, ale spróbować zawsze warto.